Õpiränded said alguse aprill 2023!

18. aprillil, teisipäeva õhtul, startisid meie tugikeskuse neli eripedagoogi teele Soome poole. Nimelt sai alguse Viljandi Laste ja Perede tugikeskuse esimene Erasmus+ õpiränne.
Tugikeskuse töötaja Karin Kiilaspä kirjutas mullu oktoobris projekti ning vahetult enne jõule tuli kingitusena teatis, et oleme saanud 100% rahastuse. See tähendab, et Erasmus+ programmiga on võimalik 13 töötajal minna õpirändele üle Euroopa.

Asti, Katrin, Maris ja Miina, lasteaia eripedagoogid, veedavad 10 päeva Soomes. Esimesed päevad on nad töövarjutamas Kipinäkeskuses (https://www.kipinakeskus.fi/en/), kus üheks eesmärgiks on tutvuda piltidel põhinevate suhtlemisabivahendite kasutamisega laste kõne arendamisel ja osata näha võimalusi selle metoodika rakendamisel Eesti lasteaedades.
Peale Kipinäkeskust suunduvad eripedagoogid mõneks ajaks Valteri Keskusesse Ruskis (https://www.valteri.fi/en/), kus on huvi näha, millised on mitme-ametilise meeskonna tööpõhimõtted ning kuidas see tõhustab koostööd spetsialistide ja lapse lähivõrgustiku vahel lapse arengu paremaks toetamiseks. 

Lähemalt kirjutavad osalised ise meie blogis! Ole kuuldel! 🙂

Jaga postitust