Thomas Gordon “Tark lapsevanem”

Dr.  Thomas Gordon on kirjutanud raamatu „TARK LAPSEVANEM. Kuidas luua ja säilitada oma lapsega terviklik suhe.“

Raamatusoovituse on kirja pannud Viljandis Laste ja Perede Tugikeskuse sotsiaalpedagoog Kristi Tikkerbär.

Ühte internetipostitust lugedes märkasin raamatusoovitust. Raamatukokku minnes jäi esmalt silma, et võetud raamat on suhteliselt kapsaks loetud. Lugema hakates sain aru miks. Kasvatusalaseid nõuandeid jagavaid raamatuid on viimastel aastatel raamatupoodidesse tekkinud palju. Sugugi mitte kõik neist ei ole lapsevanemate seas populaarsed. Dr. Gordoni raamatut on kerge lugeda, tekkida võivatele küsimustele antakse sobival hetkel vastuseid, näited on väga kõnekad ja lahendused hästi lahti seletatud. Saan tänasel päeval vaid öelda, et oleks ma seda raamatut varem lugema sattunud.

Hinnang: Igal juhul tasub võimalikult ruttu läbi lugeda! 😉

Raamatu kokkuvõte:

Kuidas rääkida lapsega nii, et ta sind kuulaks?

Kuidas kuulata last nii, et ta tunneks, et teda mõistetakse?

Kuidas lahendada probleeme ja konflikte perekonnas nii, et keegi ei tunneks ennast kaotajana?

Dr. Thomas Gordoni lapsevanematele mõeldud programm õpetab, kuidas lastega tulemuslikumalt suhelda, ning pakub sammsammulised juhised, kuidas lahendada igapäevaseid tülisid. Ramatu keskmes on kolm mõistet- aktiivne kuulamine, mina-sõnumid ja kaotajateta konflikti lahendamise meetod.

Kui kaasata lapsed juba varakult probleemide lahendamisse, kasvavad neist vastutustundlikud ja teistega arvestavad inimesed. Tulemuseks on rahulolevad pered, kus pole tarvidust lapsi sundida ja karistada.