“Sinu sisemine laps. Võti (peaaegu kõigi probleemide lahendamiseks” raamatu kokkuvõte

Autor: Stefanie Stahl

Raamatu teises osas on üks oluline mõttetera, mis puudutab tegelikult üldisemalt enesega tegelemist või olukorra muutumise ootust. Seal kirjeldatakse, et inimestel juhtub üsna sagedasti seda, et püütakse panna vastutust enda muutuse eest teiste õlgadele või oodatakse, et teise inimese muutumisest läheb meie elu paremaks. See võib ka puudutada olukorda, kus oodatakse, et murest teeb vabaks, kui jõutakse terapeudi juurde. Tegelikkuses on see muutusest ainult üks väike osa. Vajalik on teha endaga seansside vahepeal aktiivset tööd ja päriselt hakata ISE oma elus asju muutma.
Soovitus puudutas tegelikult ka seda raamatut. Sa võid seda lihtsalt lugeda ja loota, et su elu imeväel hakkab lugemisest muutuma või hakkad ise enda muutumisprotsessi eest vastutama ja lugemise käigus tegema endaga tööd.

Raamatus oli üks armas lause: “Sa oled sünnist saadik särav täht!”. Vahest varjutavad lihtsalt eluraskused või traumaatilised kogemused meie sära. Siit raamatust leiad hulganisti praktilisi harjutusi, mille abil saad ka iseseisvalt endas uuesti üles leida rõõmsa ja särava poole ning õpid teadlikult märkama, mis sinuga erinevates elus ettetulevates olukordades toimub.

“Sinu sisemine laps” julgustab inimesi olema endaga suuremeelne ja märkama lisaks enda varjuküljele ka tugevusi ja ressursse. Iga harjutuse juures on toodud näited ja kaante sisemistel külgedel olevad pildid toetavad iseseisvat eneseanalüüsi.

Raamatut luges ja kokkuvõtte koostas sotsiaalpedagoog Kristi Tikkerbär.