Aja planeerimine

Aja planeerimine on tegevus, mille käigus tehakse plaan, kui palju aega mingi tegevuse peale kulutatakse, kogu päev planeeritakse ette. Inimene teab juba täna, mida ta homme näiteks samal ajal teeb.

Selline planeerimine aitab inimesel aru saada, kuhu kulub tema aeg, kas ta kasutab aega asjalikult ning kasulikuks tegevuseks. Samuti on aega planeerides kerge oma päevaplaani muuta ja inimene ei unusta midagi olulist tegemata. Kasulik on see just väga aktiivsetele inimestele, kellel päeva jooksul palju tegemist. Aega planeerides ei pea Sa iial hädaldama: „ Ma ei jõua, ei ole aega!”, sest Sa näed juba varem, kas see tegevus mahub Sinu päevaplaani või mitte.

Proovi oma päeva planeerida. Tee seda pooltundide või täistundide kaupa. Aeg, mis võib üle jääda, on Sinu vaba aeg ehk varuaeg päevas. Planeerimiseks järgi samm- sammult järgmist tegevuskava:

   Kõigepealt pane paika ärkamise ja magamamineku kellaajad.

   Nüüd planeeri tegevus, mis eelneb magamaminekule ja järgneb ärkamisele (pesemine, riietumine, söök jne).

   Pane paika koolitundidele kuluv aeg.

   Nüüd trennidele, ringidele kuluv aeg.

   Söögiajad – vähemalt pool tundi kord!

   Järgmisena kodusele õppimisele kuluv aeg. Seda peaks kolmandas klassis olema vähemalt 1 tund ja see ei tohi kohe järgneda koolitundidele. Samuti ei tohi seda planeerida õhtuks peale kella kaheksat.

   Lisa õuesoleku aeg – samuti vähemalt 1 tund.

   Nüüd vaata, palju vaba aega veel on? Sinna võid vabalt soovitud tegevusi panna (teleri vaatamine, arvutiaeg ja muud hobid).

   Sinu päev peakski olema planeeritud!

KellaaegTegevusedMärkused

Allikas: https://miksike.ee/docs/elehed/mm_uue_polvkonna_kmpl_tutvustused/3.kl%20inimeseopetus%20Sitska%20Kukk%20n2ited/n2ide%201/aja_plan.htm